Kraków – wzrost komunikacji i przewozów komunalnych

Najważniejszym z największych wyzwań w lwiej części polskich miast jest transport. Nasze miasta są nie przygotowane do tak dużego natężenia ruchu, jaki powstał przez wzrost liczby samochodów na polskich ulicach. Przez to właśnie jedną z najbardziej istotnych kierunków rozwoju które musi rozpocząć niemalże każda gmina jest inwestycja w rozwój dróg i komunikację. Jezdnie i transport miejski to najważniejszy obszar, jaki da przestrzeń na to by polepszyć wygodę mieszkańców a także poprawi całokształt infrastruktury Krakowa.

Spośród innych gmin, nowe projekty drogowe jakie realizuje Kraków silnie się wyróżniają. Krakowianie w referendum opowiedzieli się za budową metra, jednak zanim ono powstanie, w komunikację tramwajową i autobusową i drogi potrzeba włożyć dużo środków . Z bardziej istotnych inwestycji trzeba wymienić:
całkowicie elektryczną nitkę autobusową – pierwszą w kraju,
innowacyjne torowisko na Ruczaju,
całkowicie przebudowany dworzec PKP wraz z galerią handlową.
Poza tym, w perspektywie rozwoju Kraków przewiduje budowę przynajmniej kilka nowoczesnych połączeń między już wybudowanymi drogami i naprawy istniejących tras autobusowych oraz połączeń podmiejskich.
Mieszkańcy remontów nie znoszą – problemy w komunikacji i dotarciu do pracy przeszkadzają w codziennym życiu. Trzeba jednak pamiętać, że bez napraw jakość dróg nie może się poprawić i by było wygodniej, wymagać trzeba cierpliwości.Jacek Majchrowski co zrobił
Inwestycje w rozwój transportu to nie tylko nowe drogi, ale również lepszej jakości powierzchnia jezdni, która będzie lepsza i wytrzymała. ( kolejnym z przykładów jest odporna na ścieranie nawierzchnia jezdni na skrzyżowaniu Zakopiańska – Brożka oraz na zachodniej jezdni Wadowickiej). Jasnym jest to, że, Kraków wymaga jeszcze wielu remontów i inwestycji, by poruszało się po nim dobrze. Nie tylko autem, ale też tramwajami. Ale widać wyraźnie, że wszystko jest na świetnej trasie do tego, by Krakusom mieszkało się tu zdecydowanie wygodnie i przyjemnie.

Comments are closed.